Hotel Kalemi 2

Rr "Alqi Kondi", Gjirokaster 6001, Albania
(Average 0 of 0 Ratings)

Prekni arkitekturën e epokës osmane të Gjirokastrës duke qëndruar në një shtëpi monumentale të kategorisë së dytë, të rinovuar me kujdes dhe të miratuar, Hotel Kalemi 2.
Vendi ku guri dhe druri, të vjetra dhe të reja janë të kombinuara me kujdes maksimal për t’i dhënë një ndjenjë unike. Çdo dhomë është e dekoruar me kujdes me karakteristika tradicionale dhe të gjitha dhomat kanë tavan prej druri të gdhendur. Të gjitha dhomat kanë banjo private, TV të sheshtë, tavolinë pune, Ajër të kondicionuar, tharëse flokësh. Disa dhoma kanë divan, oxhak ose ballkon.
Hotel Kalemi 2 ofron parkim falas dhe internet falas në të gjithë zonën. Ju mund të relaksoheni në tarracën e bukur dhe të shijoni pamjen panoramike të qytetit dhe kalasë.
Hotel Kalemi 2 ndodhet në qendrën historike të njohur si Pazari i Vjetër, 200 metra larg Sheshit Çerçiz Topulli, Xhamisë dhe Hamamit të Vjetër. Ju mund të arrini lehtësisht atraksionet e tjera si Kalaja, Muzeu Etnografik (Shtëpia e Enver Hoxhës), Shtëpia e Skendulit ose Shtëpia e Kadaresë, Shtëpia Zekate vetëm pak minuta në këmbë në rrugët me kalldrëm për të cilat qyteti i Gjirokastrës është i famshëm.

  Rezervo dhome


  • hotel-img
  • hotel-img
  • hotel-img
  • hotel-img
  • hotel-img
  hotel-imghotel-imghotel-imghotel-imghotel-img

  0 People have Rated

  • 5 Stars
  • 0
  • 4 Stars
  • 0
  • 3 Stars
  • 0
  • 2 Stars
  • 0
  • 1 Stars
  • 0

  0

  No Rating Yet

  Based on Ratings from 0 People

  Write a Review

  No Travellers Word

  Leave a Review

  Here we are